Na co lze studentskou půjčku použít

Studentská půjčka je vlastně typ spotřebitelského úvěru. Některé druhy těchto půjček, například kontokorent na běžném účtu, umožňují využití na jakékoli výdaje - jsou neúčelové. Jiné druhy, především speciální studentské úvěry, jsou naopak použitelné pouze účelově.

Většina studentů se v průběhu studia dostává do jedné z následujících dvou situací:

Už z logiky věci je dobré na drobné výdaje využívat krátkodobé nižší půjčky ve formě kontokorentů, kde se po dobu 45ti dní nenačítají úroky. A na dlouhodobější výdaje, je zase výhodnější zvolit dlouhodobé úvěry jež mají nižší úrokové sazby než kontokorent.

Pokud student čerpá z kontokorentu, je bance v podstatě jedno, na jaké výdaje finanční prostředky použije. Banka požaduje pouze potvrzení o studiu.

V případě dlouhodobých studentských půjček se dají čerpat vyšší obnosy, ovšem banka zde již většinou sleduje, na co jsou peníze vynaloženy. Finance jsou využitelné na školné (možnost danou částku přímo na účet školy) či jiné výdaje spojené se studiem. Ve většině případů je nutno doložit faktury či jiné doklady na jejichž základě pak banka vyplácí obnosy přímo třetí osobě (např. na účet univerzity). Ovšem některé peněžní ústavy umožňují tyto prostředky použít i k jakýmkoli nepodnikatelským účelům. Tato výhoda je poskytována převážně studentům vysokých škol.